All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Efficient Household Fly Killer Pesticide Powder 1% Azamethiphos For Garden Ant
| Active Ingredient: | 1% Azamethiphoas + Cis-9-Tricosene |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Packing: | 10g Or Customization |
Organic Planting Tea Geometrid Tea Worm Target Pests Killing Tea Farm Safe Insecticide
| Formulation: | SC |
|---|---|
| Form: | Liquid |
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL EoNPV+2000IU/uL Bt |
Outdoor Fly Killer Bait WP 1% Azamethiphoas + Cis-9-Tricosene
| Active Ingredient: | 1% Azamethiphoas + Cis-9-Tricosene |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Shelf Life: | 2 Years |
Biological Vegetable Insecticide Powder Liquid Kills Cabbage Worm Diamondback Moth 200ml Bottle
| Form: | Powder/Liquid |
|---|---|
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
| Shelf Life: | 2 Years |
Agrochemicals Natural Vegetable Insecticides chlorfenapyr pesticide SC for Hemiptera Mites
| Active Ingredient: | 10% Chlorfenapyr |
|---|---|
| Formulation: | SC |
| ICAMA REG.No.: | PD20170914 |
Pesticide manufacturer 16000IU/mg bacillus thuringiensis for vegetable maize cotton rice use
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C |
| : |
Biochemical Sweet Corn Earworm Insecticide Spray High Effective Insect Control
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL SlNPV + 3% Beta Cypermethrin |
|---|---|
| Formulation: | SC |
| Shelf Life: | 2 Years |
Fruit Fly Attractant Customized Muscalure Terminator Bait Insecticide Yellow Liquid 90% TC
| Melting Point: | <0°C |
|---|---|
| Boiling Point: | 378°C |
| Vapor Pressure: | 4.7mPa (27°C) |
Unioasis Natural Vegetable Insecticides onion thrips control pesticide SINPV + 3% Beta Cypermethrin
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL SlNPV + 3% Beta Cypermethrin |
|---|---|
| Formulation: | SC |
| ICAMA REG.No.: | PD20097660 |
Insect Attractant 90% Z-9-Tricosene TC Muscalure Pheromone Lure For housefly
| Melting Point: | <0°C |
|---|---|
| Boiling Point: | 378°C |
| Vapor Pressure: | 4.7mPa (27°C) |

