All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
90% TC Z-9-Tricosene Fly Pheromone Housefly Attractant with Non-Toxic Mode of Action
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene |
|---|---|
| Purity: | 90% |
| Molecular Weight: | 322.6 |
Cis-9-Tricosene 90% TC Organic Pheromone Lure for Housefly Attractant Insecticide
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene |
|---|---|
| Purity: | 90% |
| Chemical Formula: | CH3(CH2)7CH==CH(CH2)12CH3 |
Kasugamycin manage potato black leg cure wound repair function rice fruits vegetables
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Eco Friendly SC Common Tea Pests Organic Pesticide Kill Tea Geometrid
| Formulation: | SC |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL EoNPV+2000IU/uL Bt |
| Target Pests: | Tea Geometrid/Tea Worm |
0.8 G/cm3 Density Z Nine Tricosene Fly Pheromone Trap 90% Purity Of Z-9-tricosene
| Vapor Pressure: | 0.0018 MmHg At 25°C |
|---|---|
| Density: | 0.8 G/cm3 |
| Molecular Formula: | C27H52 |
Insect 90% Z-9-Tricosene TC Organic Moth Bait Traps Pesticide
| Active Ingredient: | 90% Z-9-Tricosene TC |
|---|---|
| Chemical Formula: | CH3(CH2)7CH==CH(CH2)12CH3 |
| Molecular Weight: | 322.6 |
All Purpose Insecticide Insect Killer For Vegetable Plants EoNPV & Bt SC
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL EoNPV+2000IU/uL Bt |
|---|---|
| Formulation: | SC |
| Pest Control: | Ectropis Obliqua, Euproctis Pseudoconspersa |
Fall armyworm in africa a guide for integrated pest management beet armyworm treatment
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |
Organic Tea Tree Insecticide Eliminate Garden Tea Geometrid Worm Control
| Formulation: | SC |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL EoNPV+2000IU/uL Bt |
| Target Pests: | Tea Geometrid/Tea Caterpillar |
Tricosene Muscalure 90% TC Bee Lure Pheromone Bait Insecticides
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene = 90% |
|---|---|
| Molecular Weight: | 322.6 |
| Specific Gravity: | 0.807 @25°C |

