All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ z nine tricosene ] match 100 Products.
90% TC Z-9-Tricosene Fly Pheromone Housefly Attractant with Non-Toxic Mode of Action
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene |
|---|---|
| Purity: | 90% |
| Molecular Weight: | 322.6 |
TC Cis-9-Tricosene Muscalure Moth Pheromone Lures Trap Pesticide Insecticide
| Pest Control: | Fly,rushes Etc |
|---|---|
| Classification: | Insect Pheromone |
| ICAMA REG.No.: | WP20080055 |
Tricosene Muscalure 90% TC Bee Lure Pheromone Bait Insecticides
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene = 90% |
|---|---|
| Molecular Weight: | 322.6 |
| Specific Gravity: | 0.807 @25°C |
Cis-9-Tricosene Muscalure 90% Active Ingredient Sex Pheromone for Houseflies with OEM/ODM Support
| Active Ingredient: | Z-9-Tricosene = 90% |
|---|---|
| Chemical Formula: | CH3(CH2)7CH==CH(CH2)12CH3 |
| Molecular Weight: | 322.6 |
Melting Point 45.2 °C Refractive Index 1.45 With Z-9-Tricosene
| Refractive Index: | 1.45 |
|---|---|
| Vapor Pressure: | 0.0018 MmHg At 25°C |
| Molecular Formula: | C27H52 |
Z-9-Tricosene Resistant to Normal Temperature and Pressure CAS 27519-02-4
| Stability: | Stable Under Normal Temperatures And Pressures |
|---|---|
| Risk Phrases: | R10, R20/21, R36/37/38 |
| CAS Number: | 27519-02-4 |
Fly Pheromones Z-9 Tricosene 90% Purity Cis-9-tricosene Muscalure Fly Attractant Factory
| Vapor Pressure: | 0.0018 MmHg At 25°C |
|---|---|
| HS Code: | 2901299010 |
| CAS Number: | 27519-02-4 |
Z-9-Tricosene Molecular Colorless Or Yellowish Transparent Liquid
| Appearance: | Colorless Or Yellowish Transparent Liquid |
|---|---|
| HS Code: | 2901299010 |
| Stability: | Stable Under Normal Temperatures And Pressures |
0.8 G/cm3 Density Z Nine Tricosene Fly Pheromone Trap 90% Purity Of Z-9-tricosene
| Vapor Pressure: | 0.0018 MmHg At 25°C |
|---|---|
| Density: | 0.8 G/cm3 |
| Molecular Formula: | C27H52 |
Insect Control 90% Z-9-Tricosene TC Moth Housefly Bait Traps Insecticide People Friendly
| Delivery Time: | 5-8 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |

