All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ farming biological insecticides ] match 53 Products.
Crop Protection Biological Pesticide With Liquid Or Powder Formulation
| Safety: | Generally Considered Safe For Use Around People And Pets |
|---|---|
| Residue: | None |
| Dosage(SC): | 50ml Needed 15L Water |
Eco Friendly Brassicaceous Vegetable Organic Insecticide SeNPV Powder Spray Broccoli Chinese Cabbage
| Type: | Organic Pesticide |
|---|---|
| Name: | SeNPV+Bt |
| Formulation: | Powder |
Biological Tea Tree Insecticide EoNPV Farming Pesticides Nuclear Polyhedrosis Virus
| Pest Control: | Tea Geometrid, Euproctis Pseudoconspersa Strand |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral Pesticide |
| ICAMA REG.No. :: | PD20086035 |
Farm Pest Cotton Whitefly Effective Insecticide HaNPV + Bacillus Thuringiensis
| Pest Control: | Helicoverpa Armigera, Helicoverpa Assulta |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20098198 |
Tea Plant EoNPV Ectropis Obliqua Insecticide with bacillus thuringiensis Bt Spray Plants
| Pest Control: | Tea Geometrid, Euproctis Pseudoconspersa Strand |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral Pesticide |
| ICAMA REG.No. :: | PD20086035 |
Adhesive Rat Glue Bait Insecticide Building Grade Hard Board Mice Killer
| Pest Control: | Rat, Mouse, Mice, Hameln, Jerry |
|---|---|
| Classification: | Biological Lure & Strong Adhesive Physical Sticky Board |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Cotton Crop Pesticides Pure Biological Preparation Cotton Planting Farm Control Pest
| Product Name: | 10 Million PIB/mL HaNPV+2000IU/mL Bt |
|---|---|
| Formulation: | SC |
| Target Pests: | Cotton Bollworm, Oriental Tobacco Budworm |
PrGV with BT WP Insecticide for Various Vegetable Pest Low Residue Agricultural Pesticides
| Shipping Way: | Sea Land Air |
|---|---|
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
Biological Pesticide Natural Vegetable Insecticides for Brassicaceous Vegetables Pest Elimination
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
|---|---|
| Sample: | Availiable |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
Certified Natural Vegetable Insecticide Powder/Liquid 10 Million PIB/mg PrGV 0.2% Bt Eco Friendly
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Form: | Powder/Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |

