All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ farming biological insecticides ] match 53 Products.
Organic Biological Pesticide WP 20-50g Needed 15L Water Safe For Around People And Pets
| Dosage(WP): | 20-50g Needed 15L Water |
|---|---|
| Name: | Biological Pesticide |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |
Pesticide AcNPV Agricultural Farm Insecticide Kill Pine Worm American White Moth pests
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
PrGV Bt Biological Pesticide for Cabbage Worms Low-Toxic Organic
| Delivery Time: | 7-14 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Organic Farming Kill Cabbage Worm PrGV Ecological Biological Pesticide Manufacturer
| Delivery Time: | 5-8 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Cabbage worm diamondback moth organic pesticide farm tomato plants pest killer AcNPV
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Vegetable Safe Insecticide 50ml SC 15L Water 20-50g WP 15L Water
| Name: | Biological Pesticide |
|---|---|
| Residue: | None |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |
Organic Pesticides For Farming 50ml SC Needed 15L Water Varies Application Rate
| Type: | Organic |
|---|---|
| Active Ingredient: | Insect Virus Bacillus Thuringiensis |
| Dosage(SC): | 50ml Needed 15L Water |
Cruciferous Vegetables Spodoptera Exigua Spodoptera Litura Killing Biopesticde Plant Insecticide
| Shelf Life: | Two Years |
|---|---|
| Environmental Impact: | Low To None |
| Dosage: | 15g Needed 15L Water |
Miraculous Pesticide HaNPV Kill Tobacco Helicoverpa Assulta Cotton Professional Insecticide
| Safety Precautions: | Wear Protective Clothing And Equipment |
|---|---|
| Application: | Cotton, Tobacco, Pepper |
| Type: | Biological Pesticide |
Organic Farm Insecticide bio pesticide manufacturers for Sustainable and Natural Pest Management
| Active Ingredient: | Pierisrapae Granulosis Virus +Bt |
|---|---|
| Residual Activity: | No Residue |
| Shelf Life: | 2 Years |

