All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ biological pesticides with bacillus thuringiensis ] match 167 Products.
Biochemical Monosultap Powder Pesticides For Rice Crop Stem Borer
| Pest Control: | Chilo Suppressalis, Purplish Rice Borer |
|---|---|
| Classification: | Biochemical & Bt Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
OEM Rice Crop Pesticides 63% Monosultap Insecticides Control Insect
| Pest Control: | Chilo Suppressalis, Purplish Rice Borer |
|---|---|
| Classification: | Biochemical & Bt Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Low Residue Bt Rice Crop Pesticides Formulated WP for Tea Vegetable Corn Cotton Tabacco with ICAMA
| ICAMA REG.NO.: | PD20097862 |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Classification: | Pesticides |
Organic Pesticides For Farming 50ml SC Needed 15L Water Varies Application Rate
| Type: | Organic |
|---|---|
| Active Ingredient: | Insect Virus Bacillus Thuringiensis |
| Dosage(SC): | 50ml Needed 15L Water |
Effective Brown Maize Crop Pesticides for Controlling Corn Larval Stage Formula Beet armyworm damage
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Shipping Way: | Sea Land Air |
| Application: | Corn ,fruit ,vegetable |
Eco Friendly Biological Insecticides For Crop Protection
| Application Rate: | 50ml/15L Water |
|---|---|
| Product Name: | Biological Insecticides |
| Application Timing: | After 4pm In The Afternoon |
Pest Killer Organic Cotton Pesticide Nuclear Polyhedrosis Virus Kill Cotton Bollworm Biological Insecticides HaNPV
| Logo: | Support Customize |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL HaNPV+2000IU/mL Bt |
| Target Pests: | Cotton Bollworm, Tobacco Budworm |
Biological Mosquito Larvae Killer MDV BTi Insecticide for Mosquito Larvae Breeding Places
| Product Name: | Biological Mosquito Insecticide |
|---|---|
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
| Active Ingredient 1: | Mosquito Densovirus ,MDV |
Miraculous Pesticide HaNPV Kill Tobacco Helicoverpa Assulta Cotton Professional Insecticide
| Safety Precautions: | Wear Protective Clothing And Equipment |
|---|---|
| Application: | Cotton, Tobacco, Pepper |
| Type: | Biological Pesticide |
ODM Natural Tea Plant Biological Insecticides Spray EoNPV Nuclear Polyhedrosis Virus
| Pest Control: | Tea Geometrid, Euproctis Pseudoconspersa Strand |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral Pesticide |
| ICAMA REG.No. :: | PD20086035 |

