All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ biological pesticides with bacillus thuringiensis ] match 168 Products.
Fall armyworm in africa a guide for integrated pest management beet armyworm treatment
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |
Eco Friendly Brassicaceous Vegetable Organic Insecticide SeNPV Powder Spray Broccoli Chinese Cabbage
| Type: | Organic Pesticide |
|---|---|
| Name: | SeNPV+Bt |
| Formulation: | Powder |
Beet armyworm prevention for Africa Active Pests Corn Borer beet armyworm larvae eat a variety of plants including tomato plants
| Color: | Brown |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Shelf Life: | 2 Years |
Light Yellow Liquid OEM 90% TC Tricosene Fly Traps Attracts Housefly Natural Extract
| Pest Control: | Fly, Rushes |
|---|---|
| Classification: | Insect Pheromone |
| ICAMA REG.No.: | WP20080055 |
Natural bioinsecticide sprays for Maize Crops biopesticides used for management of maize
| Formulation: | WP |
|---|---|
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological |
| Application Method: | Spray |
Systemic Liquid Spray for Maize Crop Protection Against Fall Armyworm
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Supply Type: | Stock |
HaNPV WP Pure Organic Armigera Cotton Insecticides For Vegetable Crops
| Pest Control: | Helicoverpa Armigera, Helicoverpa Assulta |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20098198 |
Natural Insecticide for Plants Safe Insect Killer Bug Spray PrGV BT Cropland Vegetable Garden
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |

