All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ biological pesticides with bacillus thuringiensis ] match 167 Products.
1200ITU/mg BTi Mosquito Larvae Killer High Luring Microbial Insecticide
| Pest Control: | Wigglers, Like Culex, Aedes, Anopheles And Blackfly Larval, Mosquito Larva. Etc |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticides |
| ICAMA REG.No.: | WL20100260 |
1200ITU/Mg Bti Wriggler Killer Larvicide Control Insects Mosquito Population
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticide Bti |
| Formulation: | WP |
SC PrGV+0.2% Bt Natural Vegetable NPV Insecticides Tomato Plant vegetable worm Spray
| Pest Control: | Plutella Xylostella, Cabbage Caterpillar, Spodoptera Exigua, Corn Borer, Soybean-Pod-Borer |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20120875 |
Unioasis Mosquito Larvae Killer Insecticide 1200 ITU/mg BTi for Poultry Farm Pond Slaughter House
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticides |
| Formulation: | WP |
Safe Effective Insecticide Mosquito Larvae Killer Spray Keep Out Of Childrens Reach
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
| Packaging: | 100g/sachet,25kg/drum, Or Customized |
Unbeatable Fall Armyworm Control in Maize Liquid Formulation for Effective Larval Stage Management
| Usage: | Larval Stage |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | PD20097412 |
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological Technology Co.,Ltd |
AcNPV & 10% Chlorfenapyr Tomato Fruitworm Insecticide For Cabbage Worms
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Dendrolimus Punctatus, American White Moth |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097412 |
Agricultural Bio Onion Insecticide Natural Bug Repellent For Vegetable Plants 1% PrGV
| Pest Control: | Plutella Xylostella, Cabbage Caterpillar, Spodoptera Exigua, Corn Borer, Soybean-Pod-Borer |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20120875 |
Cruciferous Vegetables Spodoptera Exigua Spodoptera Litura Killing Biopesticde Plant Insecticide
| Shelf Life: | Two Years |
|---|---|
| Environmental Impact: | Low To None |
| Dosage: | 15g Needed 15L Water |
Fall armyworm in africa a guide for integrated pest management beet armyworm treatment
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |

