All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ organic vegetable pesticide senpv bt ] match 53 Products.
Effective Pest Management with SeNPV And Bacillus Thuringiensis Fall Armywrom Beet army wrom Control Solution
| ICAMA REG.NO.: | PD20080627 |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
Effective Brown Maize Crop Pesticides for Controlling Corn Larval Stage Formula Beet armyworm damage
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Shipping Way: | Sea Land Air |
| Application: | Corn ,fruit ,vegetable |
SeNPV Bacillus Thuringiensis Organic Insecticide Spray Green Cabbage Pesticide Kill Beet Armyworm
| Shipping Way: | Sea Land Air |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
| Sample: | Availiable |
Biological Pesticide Natural Vegetable Insecticides for Brassicaceous Vegetables Pest Elimination
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
|---|---|
| Sample: | Availiable |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
Active Ingredient Pest Virus And Bt Corn Kill Beet Armyworm Eggs Beet Armyworm Caterpillar
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| Usage: | Larval Stage |
| Shelf Life: | 2 Years |
Organic SeNPV BTK Biological Pesticide for Lepidoptera Control
| Delivery Time: | 7-14 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Eliminate Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth Naturally with Biologcial Pesticide Natural Vegetable Insecticides
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Form: | Powder |
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
Insect Virus Extract Bio Pesticide Kill Vegetable Spodoptera Frugiperda Asia Africa SeNPV
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Pests Elimination SeNPV Organic Pesticides Agricultural Garden Cabbage Worms Killing
| Delivery Time: | 5-8 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
SeNPV Bacillus Thuringiensis WP Pesticide Kill Plant Caterpillar Beet Armyworm Organic Certificate
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |

