All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ organic pesticides for cruciferous vegetables ] match 39 Products.
Organic Vegetable Farm Pesticide Homemade AcNPV Agricultural Bio Insecticide Environmental Friendly
| Delivery Time: | 5-8 working days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Attractive Price Spodoptera litura White Moth Pests Elimination AcNPV bio pesticides
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Natural bioinsecticide sprays for Maize Crops biopesticides used for management of maize
| Formulation: | WP |
|---|---|
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological |
| Application Method: | Spray |
Natural IPM Pest Control Liquid For Maize Crops Fight Insect Pests 20g Per 15L Water Application
| Usage: | Pre-emergence And Control |
|---|---|
| Supply Type: | Stock |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
Systemic Liquid Spray for Maize Crop Protection Against Fall Armyworm
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Supply Type: | Stock |
Beet armyworm prevention for Africa Active Pests Corn Borer beet armyworm larvae eat a variety of plants including tomato plants
| Color: | Brown |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Shelf Life: | 2 Years |
Powerful And Effective Beet Armyworm Chemical Biological Control In Maize 2 Years Shelf Life 20g Per 15L Water Application Rate
| Color: | Brown |
|---|---|
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological Technology Co.,Ltd |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
Active Ingredient Pest Virus And Bt Corn Kill Beet Armyworm Eggs Beet Armyworm
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| Usage: | Larval Stage |
| Shelf Life: | 2 Years |
Effective Pest Management with SeNPV And Bacillus Thuringiensis Fall Armywrom Beet army wrom Control Solution
| ICAMA REG.NO.: | PD20080627 |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |

