All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ organic biological insecticides ] match 262 Products.
Organic Insect Killing Fungus - Kills Insects Quickly & Safely
| Residual Activity: | Varies By Product |
|---|---|
| Target Weeds: | None |
| Re-Entry Interval: | Varies By Product |
Bio pesticide company cabbage worm pest control organic
| Formulation: | SC |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Application Method: | Spray |
Professional Virus Biological Pesticides Fast Control Worm in Vegetable Mazie
| Product Name: | Biological Insecticides |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10 Million PIB/mL AcNPV + 2000IU/mL Bt |
| Target Pests: | Lepidoptera Pests |
Biological Whitefly Tomato Insecticide Pure SeNPV Organic Pesticide Pest killing For Tomatoes
| Pest Control: | Fall Army Worm |
|---|---|
| Certificate Of Registration: | PD20180190 |
| Active Pests: | Cabbage Wroms |
2 Years Shelf Life and Organic Pesticide for Cabbage cabbage worm damage spray Application Method
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| Kill Pests: | Cabbage Worms |
| Residue: | No |
Vegetable Safe Insecticide 50ml SC 15L Water 20-50g WP 15L Water
| Name: | Biological Pesticide |
|---|---|
| Residue: | None |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |
Certified Natural Vegetable Insecticide Powder/Liquid 10 Million PIB/mg PrGV 0.2% Bt Eco Friendly
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Form: | Powder/Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |
Powerful WP Spodoptera Exigua Killing Bio Pesticide SeNPV Organic Certification Without Residue
| Form: | Powder |
|---|---|
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
| Classification: | Biologcial Pesticide |
Biological Pesticide Natural Vegetable Insecticides for Brassicaceous Vegetables Pest Elimination
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
|---|---|
| Sample: | Availiable |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
Organic Biologcial Pesticide Natural Insecticide Sachet Bottle 10M PIB/mg PrGV 0.2% Bt
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |

