All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ natural insecticide for cauliflower ] match 27 Products.
Biological Pesticide Beta Cypermethrin Natural Insecticide For Green Beans
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Corn Borer, Conopomorpha Sinensis Bradley, Busck, Helicoverpa Armigera |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral & Chemical Combination Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097660 |
Insect Killer Pesticide Insecticide for Cauliflower Broccoli Cabbage Purple Cabbage Plutella Xylostella
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Organic pest control for tomatoes cauliflower SeNPV bacillus thuringiensis for worm control
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Agricultural Natural Vegetable Insecticides For Aphids And Thrips SlNPV
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Corn Borer, Conopomorpha Sinensis Bradley, Busck, Helicoverpa Armigera |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral & Chemical Combination Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097660 |
Bacillus Thuringiensis Chilli Thrips Insecticides For Stem Borer In Rice Bio and Chemical Beta Cypermethrin
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Corn Borer, Conopomorpha Sinensis Bradley, Busck, Helicoverpa Armigera |
|---|---|
| Classification: | Biological Insect Viral & Chemical Combination Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097660 |
Effective Natural Insecticide Powder SC Organic Certified to Eliminate Harmful Pests
| Shelf Life: | 2 Years |
|---|---|
| Application: | Brassicaceous Vegetable |
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
PrGV with BT WP Insecticide for Various Vegetable Pest Low Residue Agricultural Pesticides
| Shipping Way: | Sea Land Air |
|---|---|
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
Biological Pesticide Natural Vegetable Insecticides for Brassicaceous Vegetables Pest Elimination
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
|---|---|
| Sample: | Availiable |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
Bio Virus Pesticide PrGV BT Powder Spray Insecticide for Vegetable Planting Farmland
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
|---|---|
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
| Shelf Life: | 2 Years |
AcNPV Bt Chlorfenapyr SC Fruit Tree Pesticides Cabbage Root Maggot Insecticide
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Dendrolimus Punctatus, American White Moth |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097412 |

