All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ mosquito larvae killer spray ] match 15 Products.
Safe Effective Insecticide Mosquito Larvae Killer Spray Keep Out Of Childrens Reach
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
| Packaging: | 100g/sachet,25kg/drum, Or Customized |
Efficient Control Mosquito Larvae Killer Spray Larvicide Lure Bacillus Thuringiensis
| Prouduct Name: | Mosquito Larvae Killer |
|---|---|
| Formulation: | Powder |
| Feature: | High Luring And Fast |
1200ITU/Mg BTi Mosquito Larvae Killer Spray Kill The Group Thoroughly
| Target Pest: | Wigglers, Like Culex, Aedes, Anopheles And Blackfly Larval, Mosquito Larva |
|---|---|
| Application Rate: | 2-3ml/m2 |
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
Spray Eliminate Mosquito Larvae Killer Most Widely Used Microbial Mosquitocides
| Shelf Life: | 2 Years |
|---|---|
| Packaging: | 100g/sachet,25kg/drum, Or Customized |
| Type: | Insecticide |
10% Beta Cypermethrin Mosquito Larvae Killer SC Dilution Spray Indoor And Outdoor Environment
| Pest Control: | Fly Mosquito Flea |
|---|---|
| Classification: | Mosquito Larvae Killer |
| ICAMA REG.No.: | WP20160001 |
Biological Spray Plus BTi Mosquito Larvae Killer Mosquito Insecticide For Aedes Culex
| Product Name: | Biological Mosquito Insecticide |
|---|---|
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
| Active Ingredient 1: | Mosquito Densovirus ,MDV |
Unioasis Mosquito Larvae Killer Insecticide 1200 ITU/mg BTi for Poultry Farm Pond Slaughter House
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticides |
| Formulation: | WP |
Biological Mosquito Larvae Killer MDV BTi Insecticide for Mosquito Larvae Breeding Places
| Product Name: | Biological Mosquito Insecticide |
|---|---|
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
| Active Ingredient 1: | Mosquito Densovirus ,MDV |
WL20100260 Mosquito Larvae Killer Anti Mosquitoes Powder Bacillus Thuringiensis subsp
| Safety Information: | Keep Out Of Reach Of Children |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
Biological Mosquito Killer Insecticide Mosquito Larvae Killer
| Formulation: | OL |
|---|---|
| Active Ingredient 1: | Mosquito Densovirus ,MDV |
| Active Ingredient 2: | Bacillus Thuringiensis Subsp Israel,BTi |

