All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ maize crop protection liquid spray ] match 27 Products.
Active Ingredient Pest Virus And Bt Corn Kill Beet Armyworm Eggs Beet Armyworm Caterpillar
| Application Method: | Spray |
|---|---|
| Usage: | Larval Stage |
| Shelf Life: | 2 Years |
Effective Fall Armywrom Control Active Pests fall armyworm spodoptera frugiperda with 2 Years Shelf Life
| Usage: | Larval Stage |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | PD20097412 |
| Shipping Way: | Sea Land Air |
Fall armyworm in africa a guide for integrated pest management beet armyworm treatment
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |
Effective Pest Management with SeNPV And Bacillus Thuringiensis Fall Armywrom Beet army wrom Control Solution
| ICAMA REG.NO.: | PD20080627 |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
Beet armyworm prevention for Africa Active Pests Corn Borer beet armyworm larvae eat a variety of plants including tomato plants
| Color: | Brown |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Shelf Life: | 2 Years |
AcNPV & 10% Chlorfenapyr Tomato Fruitworm Insecticide For Cabbage Worms
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Dendrolimus Punctatus, American White Moth |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097412 |
Biological Whitefly Tomato Insecticide Pure SeNPV Organic Pesticide Pest killing For Tomatoes
| Pest Control: | Fall Army Worm |
|---|---|
| Certificate Of Registration: | PD20180190 |
| Active Pests: | Cabbage Wroms |

