All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ effective crop pesticide ] match 428 Products.
Unbeatable Fall Armyworm Control in Maize Liquid Formulation for Effective Larval Stage Management
| Usage: | Larval Stage |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | PD20097412 |
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological Technology Co.,Ltd |
Biological Pesticide Natural Vegetable Insecticides for Brassicaceous Vegetables Pest Elimination
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
|---|---|
| Sample: | Availiable |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV 16000IU/mg Bt |
Vegetable Protection Environmentally Friendly Safe Insecticide for Safeguarding Crops
| Application Rate: | Varies By Product |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10000 PlB/mg SeNPV+16000lU/mg Bt |
| Name: | Biological Pesticide |
Environmentally Friendly SeNPV BT Pesticides For Crop Protection
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20080627 |
PrGV with BT WP Insecticide for Various Vegetable Pest Low Residue Agricultural Pesticides
| Shipping Way: | Sea Land Air |
|---|---|
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
Organic Pesticide WP Natural Insecticide Nuclear Polyhedrosis Virus SeNPV Good Effect on Cabbage Worm
| Classification: | Biological Pesticide |
|---|---|
| Product Name: | SeNPV+Bt |
| Active Ingredient: | 10000 PIB/mg SeNPV+16000IU/mg Bt |
Effective Pesticide for Cabbage Worms Caterpillars 100% Natural Safe Organic Product
| Name: | Biological Pesticide |
|---|---|
| Active Ingredient: | 10000 PlB/mg SeNPV+16000lU/mg Bt |
| Target Crops: | Brassicaceous Vegetable |
PrGV BT Non Toxic Farming Biological Insecticides Organic Vegetable Pesticide Agriculture Pesticide Spray
| Pest Control: | Plutella Xylostella, Cabbage Caterpillar, Spodoptera Exigua, Corn Borer, Soybean-Pod-Borer |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20120875 |
Organic Biological Pesticide WP 20-50g Needed 15L Water Safe For Around People And Pets
| Dosage(WP): | 20-50g Needed 15L Water |
|---|---|
| Name: | Biological Pesticide |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |
Biological Agriculture Chemical Pesticides Used In Crops Nuclear Polyhedrosis Virus AcNPV
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Dendrolimus Punctatus, American White Moth |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20097412 |

