All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ bti mosquito larvae killer powder ] match 9 Products.
Thuringiensis Subsp Bti Mosquito Larvae Killer For Water 1200ITU/Mg Bacillus
| Pest: | Mosquito Larvae |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Active Ingredient: | 1200ITU/mg |
1200ITU/Mg BTi Mosquito Larvae Killer Spray Kill The Group Thoroughly
| Target Pest: | Wigglers, Like Culex, Aedes, Anopheles And Blackfly Larval, Mosquito Larva |
|---|---|
| Application Rate: | 2-3ml/m2 |
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
Wriggler Insecticide Mosquito Larvae Killer Yellow Powder 1200ITU/mg BTi Drains Ponds Water Features Use
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Africa Market Biological Mosquito Larvae Killing BTi Powder Summer Hot Sale
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Unioasis Mosquito Larvae Killer Insecticide 1200 ITU/mg BTi for Poultry Farm Pond Slaughter House
| Pest Control: | Mosquito Larvae |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticides |
| Formulation: | WP |
WL20100260 Mosquito Larvae Killer Anti Mosquitoes Powder Bacillus Thuringiensis subsp
| Safety Information: | Keep Out Of Reach Of Children |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| ICAMA REG.NO.: | WL20100260 |
Mosquitoes Killer Powder Insecticide Larvae Attractant Bacillus thuringiensis BTi
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Brown Powder Insecticide Mosquito Larvae Killing 1200 ITU/Mg BTi Israel subspecies
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Insecticide Spray To Kill Wigglers Like Culex Aedes Anopheles Blackfly Larvae Mosquito Larvae
| Packaging: | 100g/sachet,25kg/drum, Or Customized |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Application Rate: | 2-3ml/m2 |
1

