All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ bt natural vegetable insecticides ] match 191 Products.
Unbeatable Fall Armyworm Control in Maize Liquid Formulation for Effective Larval Stage Management
| Usage: | Larval Stage |
|---|---|
| ICAMA REG.NO.: | PD20097412 |
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological Technology Co.,Ltd |
Fall armyworm in africa a guide for integrated pest management beet armyworm treatment
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | Liquid |
| Shelf Life: | 2 Years |
63% Monosultap 0.6% Thuricide Bacillus Thuringiensis Caterpillar Killing Rice Borer Spray
| Pest Control: | Chilo Suppressalis, Purplish Rice Borer |
|---|---|
| Classification: | Biochemical & Bt Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Biochemical Monosultap Powder Pesticides For Rice Crop Stem Borer
| Pest Control: | Chilo Suppressalis, Purplish Rice Borer |
|---|---|
| Classification: | Biochemical & Bt Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Powerful And Effective Beet Armyworm Chemical Biological Control In Maize 2 Years Shelf Life 20g Per 15L Water Application Rate
| Color: | Brown |
|---|---|
| Manufacturer: | Wuhan Unioasis Biological Technology Co.,Ltd |
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
Systemic Liquid Spray for Maize Crop Protection Against Fall Armyworm
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Supply Type: | Stock |
16000IU/mg Bacillius Thuringiensis Aizawai Pesticide Manufacturer Control Various Pest
| Payment Terms: | L/C,T/T |
|---|---|
| : | |
| Place of Origin | CHINA |
Bio pesticide 16000IU/mg Bacillus Thuringiensis used on rice corn peanuts wheat other crops
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
16000IU/mg 32000IU/mg Bacillus Thuringiensis WP Content Microbial Pesticide for Farmland Crop Pests
| Delivery Time: | 5-8 WORKING DAYS |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,T/T |
| : |
Beet armyworm prevention for Africa Active Pests Corn Borer beet armyworm larvae eat a variety of plants including tomato plants
| Color: | Brown |
|---|---|
| Application Rate: | 20g Per 15L Water |
| Shelf Life: | 2 Years |

