All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ biological pesticide for beet armyworm ] match 39 Products.
AcNPV Bt Biological Insecticides for Cabbage White Moth Beet Armyworm Control
| Product Name: | Biological Insecticides |
|---|---|
| Mode Of Action: | Insecticidal Toxins |
| Shelf Life: | 2 Years |
Biological Powder Insecticide To Eliminate Diamondback Moth Cabbage Worm
| Classification: | Biologcial Pesticide |
|---|---|
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
| Form: | Powder/Liquid |
Powerful WP Spodoptera Exigua Killing Bio Pesticide SeNPV Organic Certification Without Residue
| Form: | Powder |
|---|---|
| Packing: | 40g/sachet Or Customized |
| Classification: | Biologcial Pesticide |
Organic Biologcial Pesticide Natural Insecticide Sachet Bottle 10M PIB/mg PrGV 0.2% Bt
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
Eliminate Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth Naturally with Biologcial Pesticide Natural Vegetable Insecticides
| Effect: | Kill Beet Armyworm Cabbage Worm Diamondback Moth |
|---|---|
| Form: | Powder |
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
Biological Vegetable Insecticide Powder Liquid Kills Cabbage Worm Diamondback Moth 200ml Bottle
| Form: | Powder/Liquid |
|---|---|
| Classification: | Biologcial Pesticide |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
OEM Maize Crop Pesticides insecticide Emamectin Benzoate & Bt & Chlorfenapyr SC
| Pest Control: | Beet Armyworm, Plutella Xylostella, Spodoptera Litura, Rapeseed, Spodoptera Armyworm, Vegetable Borer, Leaf Miner |
|---|---|
| Classification: | Chemical & Bt & Chemical Compound Pesticides |
| ICAMA REG.No.: | PD20150309 |
2.4% Emamectin Benzoate Bt Corn Borer Pesticide Insecticide For Paddy Crop
| Pest Control: | Beet Armyworm, Plutella Xylostella, Spodoptera Litura, Rapeseed, Spodoptera Armyworm, Vegetable Borer, Leaf Miner |
|---|---|
| Classification: | Chemical & Bt & Chemical Compound Pesticides |
| ICAMA REG.No.: | PD20150309 |
PrGV with BT WP Insecticide for Various Vegetable Pest Low Residue Agricultural Pesticides
| Shipping Way: | Sea Land Air |
|---|---|
| Certifications: | Organic, Non-toxic |
| Packing: | 200ml/bottle, 40g/sachet |
Organic Agricultural Biological Insecticides Bt For Cabbage Vegetable Bacillus Thuringiensis
| Pest Control: | Cabbage Caterpillar, Plutella Xylostella, Euproctis Pseudoconspersa, Rice-leaf Roller, Helicoverpa Armigera, Helicoverpa Assulta, Pine Caterpillar, Corn Borer, Inchworm |
|---|---|
| Classification: | Microbial Pesticides |
| ICAMA REG.No.: | PD20097862 |

