All Products
-
Biological Insecticides
-
Biological Pesticide
-
Natural Vegetable Insecticides
-
Maize Crop Pesticides
-
Fruit Tree Pesticides
-
Rice Crop Pesticides
-
Cotton Crop Pesticides
-
Tea Tree Insecticide
-
Biological Fungicide
-
Biological Fertilizer
-
Cockroach Bait Gel
-
Home Pest Killer
-
Mosquito Larvae Killer
-
Z-9-Tricosene
-
Fly Killing Bait
-
Ant Killing Bait
-
Organic Tea
Keywords [ bacillus thuringiensis for cabbage worms ] match 164 Products.
Organic Vegetable Beet Army Worm Control Pesticide Powder Agriculture Pesticide Cabbage Wroms SeNPV BT
| Pest Control: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20080627 |
Cotton Boll Worm Organic Pesticide Natural Cotton Biological Insecticides Environment Protecting Pesticide
| Pest Control: | Helicoverpa Armigera, Helicoverpa Assulta |
|---|---|
| Classification: | Natural Organic Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20098198 |
Organic Pesticides For Farming 50ml SC Needed 15L Water Varies Application Rate
| Type: | Organic |
|---|---|
| Active Ingredient: | Insect Virus Bacillus Thuringiensis |
| Dosage(SC): | 50ml Needed 15L Water |
63% Monosultap Bt Organic Natural Vegetable Insecticides Chemical For Rice
| Pest Control: | Chilo Suppressalis, Purplish Rice Borer |
|---|---|
| Classification: | Biochemical & Bt Pesticide |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Biological Pesticide Insecticidal For Vegetables People Pets Generally Considered Safe
| Environmental Impact: | Low To None |
|---|---|
| Formulation: | Liquid Or Powder |
| Safety: | Generally Considered Safe For Use Around People And Pets |
OEM Rice Crop Pesticides 63% Monosultap Insecticides Control Insect
| Active Ingredient: | 63% Monosultap + 0.6% Bt |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| Shelf Life: | 2 Years |
Biochemical Monosultap Powder Pesticides For Rice Crop Stem Borer
| Active Ingredient: | 63% Monosultap + 0.6% Bt |
|---|---|
| Formulation: | WP |
| ICAMA REG.No.: | PD20092500 |
Eco Friendly Biological Insecticides For Crop Protection
| Application Rate: | 50ml/15L Water |
|---|---|
| Product Name: | Biological Insecticides |
| Application Timing: | After 4pm In The Afternoon |
Vegetable Safe Insecticide 50ml SC 15L Water 20-50g WP 15L Water
| Name: | Biological Pesticide |
|---|---|
| Residue: | None |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |
Organic Biological Pesticide WP 20-50g Needed 15L Water Safe For Around People And Pets
| Dosage(WP): | 20-50g Needed 15L Water |
|---|---|
| Name: | Biological Pesticide |
| Target Pests: | Spodoptera Exigua, Spodoptera Litura, Plutella Xylostella,Spodoptera Frugiperda |

